Doporučujeme

 

Prodejna potravin FLOP - Kunžak na ulici Hradecká ( z náměstí v Kunžaku směrem na Jindřichův Hradec, první ulicí vpravo, na rohu je restaurace U Točíka ) začala nabízet zabijačkové speciality. Z vlastních rukou pana majitle vycházejí dobroty jako jitrnice, jelita a prejt dělané s láskou a tradiční technologií z kvalitních surovin. Ochutnali jsem a doporučujeme. 

Nyní pan majitel rozšířil výrobu i o další uzenářské speciality, např. výbornou hovězí šunku, opravdové špekáčky, liberecké párky a další typy klobásek, vše děláno dle starých receptů, zeptejte se, má-li čas, rád o tom pohovoří. A doporučit můžeme vše.

Otevírací doba: od ponděli do pátku 6,00 - 18,00, v sobotu 6,30 - 11,30 a v neděli 7 -10,30.

 

Dačická zmrzlinárna u pekárny - na konci Dačic směrem na Telč je pekárna, která peče vyhlášený dačický chléb. Na parkovišti vedle pekárny je otevřen malý krámek s točenou zmrzlinou. Za nás nejlepší, jakou jsme za poslední roky kde ochutnali. Zavítáte-li do Dačic, určitě tato zajížďka z náměstí stojí za to.

 

Kavárna Do mlejna Markvarec - Nekuřácká kavárna s výbornou kávou a prodejní výstavou keramiky v prostorách starého mlýna.

 

Na náměstí  v Nové Bystřici  - vedle restaurace U Toma točí nejen výbornou zmrzlinu, ale především skvělou mraženou ovocnou dřeň. Pokud na svých cyklo výletech zavítáte až sem, zastavte se, stojí to za to. Ochutnali jsem meruňku, jahodu i černý rybíz a jedna lepší než druhá.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Ubytování v srdci České Kanady Valtínov 82
37862 Kunžak
+420.777550788

Rezervace ubytování

 

Pod tímto tlačítkem je kalendář, ve kterém po prokliknutí uvidíte možné volné termíny.

 
POZOR - od 1.1.2024 nové ubytovací podmínky a cena.
 

 

Vyhlášený řízek u Koudelky