Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada ležící na evropském rozvodí a na historické hranici Čech a Moravy, mezi městečky Kunžak, Dačice, Slavonice a Nová Bystřice je oblastí, kde se stále rozkvetlé louky s remízky starých borovic, bludných balvanů a malebných vesniček střídají s hlubokými lesy, ve kterých mezi starými smrky a buky protékají jiskřivé potůčky, vlévající se do nádherných rybníků.

Pojďte a navštivte Terezín, Nový Svět, Matějovec, Kaproun, Stálkov, Klenovou, Zvůli, Suchdol, Lipnici, Markvarec, Český Rudolec, Radíkov, Maříž a nespočet dalších vesniček. Cesty mezi nimi na vás dýchnou neopakovatelnou atmosférou. Kdo jednou navštíví Českou Kanadu, tomu se nadlouho vryje pod kůži.

 

Česká Kanada

 

Pro Vaše putování Českou Kanadou jsme připravili různé tipy na výlety, které vám možná pomohou v rozhodování jakou její stránku by jste nejraději poznali.

Česká Kanada totiž nabízí zajímavé příležitosti pro turisty, aktivní cyklisty, houbaře i vodáky, golfisty či milovníky historických památek. A v zimě, když sněhová přikrývka pokryje spící krajinu si přijdou na své milovníci bílé stopy. Ubytování, které vám nabízíme, bude jistě skvělou základnou pro vaše aktivity.

 

Českáí Kanada má své kouzlo i v zimě