Česká Kanada pro milovníky bílé stopy

Celá oblast České Kanady je zatím neobjeveným rájem pro běžkaře. Při nadmořské výšce od 500 do 700metrů nad mořem zde bývají dobré sněhové podmínky a sníh, pokud napadne, dlouho vydrží. Milovníci bílé stopy mohou vyrazit do volného terénu přímo z chalupy a vyšlapat si vlastní stopu libovolným směrem přes louky, lesy, doliny nebo využít upravovaných tratí, do kterých lze nastoupit necelých 100 m od vrátek.

Krásný je malý okruh Zvůle – trasa 05, v délce 5 km proběhnete nenáročným terénem kolem zasněženého rybníka Zvůle. Zde se dá odbočit na trasu 04 vedoucí od Jiter přes Zvůli do Terezína a dále do Dolního Radíkova a Matějovce, v Matějovci lze opět změnit směr trasy a vydat se trasou 01 na Landštejn nebo delší trasou 02 tamtéž.

V udržované stopě lze prožít několik celodenních výprav za dobrodružstvím. Jedinou nevýhodou je, že na trase není žádná větší hospoda, takže minimálně termosku s čajem s sebou. Jediná možnost na celé trase, kde se lze občerstvit je až na Landštejně, kdo má štěstí narazí v Matějovci na malou sezónní občerstvovací stanici. Ale prožitek ze zasněžené krajiny je určitě jedinečný.

Pohodlnějším běžkařům můžeme také doporučit upravovanou stopu, která vede přes golfové hřiště v Nové Bystřici. Tam je však potřeba dojet autem, ale výhodou zase je možnost občerstvení v několika hospodách v Nové Bystřici. Dobrý gurmánský zážitek nabízí hotel Nobys kousek od náměstí.

A pro milovníky snowboardů a klasického lyžování je tu Česká Kanada pro sjezdaře.

 

Česká Kanada v zimě

Česká Kanada v zimě

/album/ceska-kanada-v-zime/bezky-61-jpg2/
/album/ceska-kanada-v-zime/bezky-01-jpg/
/album/ceska-kanada-v-zime/bezky-02-jpg2/
/album/ceska-kanada-v-zime/bezky-03-jpg/